YouTube Aylık 1.8 Milyar Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

2005 yılından beri hayatımızda olan YouTube'un CEO'su Susan Wojcicki düzenlenen Brandcast sunumunda yaptığı açıklamada, nüfusunun yaklaşık 1/4'ünün YouTube kullanıcısı olduğunu söyledi.

0

Dünyada ve Türkiye’de en çok kullanıcıya sahip platformlardan biri olan, en popüler video servisi YouTube 1.8 Milyar kullanıcıya ulaştı.

2005 yılından beri hayatımızda olan YouTube‘un CEO’su Susan Wojcicki düzenlenen Brandcast sunumunda yaptığı açıklamada, nüfusunun yaklaşık 1/4’ünün YouTube kullanıcısı olduğunu söyledi.

2017’de YouTube servisine giriş yapan kullanıcı sayısı 1.5 milyardı. Yeni açıklanan rakamda Google hesapları üzerinden Youtube‘a giriş yapanlar bulunuyor. Google hesaplarıyla giriş yapmayan kullanıcıları da düşündüğümüzde bu rakam artacaktır. 2018 yılında yayınlanan We Are Social Raporunda da Youtube aylık kullanıcı sayısı 1.5 milyar.

sosyal medya kullanıcı sayıları
Sosyal Medya Kullanıcı Sayıları

Her dakika binlerce videonun paylaşıldığı sitede kontrolün oldukça zor olduğunu söyleyen Susan Wojcicki yaptığı açıklamada, çocuklara yönelik zararlı içeriklerin tespiti için yapay zeka kullandıklarını ve daha fazla insan görevlendirdikleri bilgisini paylaştı.

BENZER:  Yerli Otomobil Şirketi İçin Detaylar Belli Oldu!

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz