Sosyal Medya Devine Boykot Düzenlenecek

Facebook kullanıcılarının başlattığı Operation Faceblock adlı boykot çalışması, Facebook ve Facebook şirketine ait WhatsApp ve Instagram'ı 24 saat süreyle devam edecek.

0
Facebook, Twitter ve Instagrama Boykot

Facebook kullanıcılarının başlattığı Operation Faceblock adlı boykot çalışması, Facebook ve Facebook şirketine ait WhatsApp ve Instagram‘ı 24 saat süreyle devam edecek.

11 Nisan’da gerçekleştirilecek bu boykot ile Mark Zuckerberg, Facebook veri skandalları ilgili ifade vereceği güne denk geliyor.

87 milyon kullanıcının kişisel verilerini izinsiz alan Cambridge Analytica isimli şirketin bu verileri 2016 Amerika Başkanlık seçimlerinde ve İngiltere’nin Brexit oylamalarında kullanıldı. Türkiye’de bu krizden ise 234 bin 584 kişi etkilenmişti.

Tüm bu gelişmelerden sonra 11 Nisan Çarşamba günü Mark Zuckerberg ifade verirken kullanıcılar boykot düzenleyecek ve bu boykot 24 saat sürecek.

Facebook, Twitter ve Instagrama Boykot
Facebook, Twitter ve Instagram’a Boykot

Faceblock Operasyonu diyebileceğimiz bu boykotun sözcüsü Laura Ullman, “İnsanların Facebook’u sevdiklerini ancak iyileştirmeler görmek istediklerini doğrudan ifade edebilecekleri bir kampanya organize etmek istedik. Platformu bir gün boyunca kullanmamak kolayca gerçekleştirilebilecek sanal bir gösteri ancak daha iyisini istediğimize dair güçlü bir mesaj gönderecek” dedi.

Ayrıca The Guardian Gazetesi‘ne konuşan Ullman, #faceblock etiketiyle yürütülen kampanyaya katılmak isteyenlerin boykotun Facebook’ta oluşturulan etkinlik sayfasına katılabileceklerini ve buradan Zuckerberg’e doğrudan mesaj gönderebileceklerini söyledi.

Boykot ile ilgili kurulan siteyi ziyaret etmek isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz.

BENZER:  Facebook Veri İhali: Android Cihazlardan İzinsiz Veri Toplanmış

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz