Salı, Şubat 25, 2020
Ana Sayfa Haberler Sosyal Medya Devine Boykot Düzenlenecek

Sosyal Medya Devine Boykot Düzenlenecek

Facebook kullanıcılarının başlattığı Operation Faceblock adlı boykot çalışması, Facebook ve Facebook şirketine ait WhatsApp ve Instagram'ı 24 saat süreyle devam edecek.

Facebook kullanıcılarının başlattığı Operation Faceblock adlı boykot çalışması, Facebook ve Facebook şirketine ait WhatsApp ve Instagram‘ı 24 saat süreyle devam edecek.

11 Nisan’da gerçekleştirilecek bu boykot ile Mark Zuckerberg, Facebook veri skandalları ilgili ifade vereceği güne denk geliyor.

87 milyon kullanıcının kişisel verilerini izinsiz alan Cambridge Analytica isimli şirketin bu verileri 2016 Amerika Başkanlık seçimlerinde ve İngiltere’nin Brexit oylamalarında kullanıldı. Türkiye’de bu krizden ise 234 bin 584 kişi etkilenmişti.

Tüm bu gelişmelerden sonra 11 Nisan Çarşamba günü Mark Zuckerberg ifade verirken kullanıcılar boykot düzenleyecek ve bu boykot 24 saat sürecek.

Facebook, Twitter ve Instagrama Boykot
Facebook, Twitter ve Instagram’a Boykot

Faceblock Operasyonu diyebileceğimiz bu boykotun sözcüsü Laura Ullman, “İnsanların Facebook’u sevdiklerini ancak iyileştirmeler görmek istediklerini doğrudan ifade edebilecekleri bir kampanya organize etmek istedik. Platformu bir gün boyunca kullanmamak kolayca gerçekleştirilebilecek sanal bir gösteri ancak daha iyisini istediğimize dair güçlü bir mesaj gönderecek” dedi.

Ayrıca The Guardian Gazetesi‘ne konuşan Ullman, #faceblock etiketiyle yürütülen kampanyaya katılmak isteyenlerin boykotun Facebook’ta oluşturulan etkinlik sayfasına katılabileceklerini ve buradan Zuckerberg’e doğrudan mesaj gönderebileceklerini söyledi.

Boykot ile ilgili kurulan siteyi ziyaret etmek isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz.

Halil Bayrak
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

Cevap Ver

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dijital Reklam Harcamaları Televizyon Reklamlarını Geçti

Dijital Reklam Harcamaları Televizyon Reklamlarını Geçti Günümüzde İnternet ve sosyal medya kullanımının artması ile birlikte markalar reklamlarını bu alana kaydırmakla birlikte televizyon reklamları dijital reklamların...

Müşteri Sadakati Nasıl Elde Edilir?

Etkili ve başarılı bir dijital pazarlama stratejisi belirleyip uygulamaya aldınız diyelim. Hedefleriniz doğrultusunda gerekli çalışmaları yaptınız ve başarılı bir kampanya yönetimi sonrasında neye odaklanmanız...

Web Site Trafiği Öğrenme Yöntemi – 3 Alternatif

WEB SİTE TRAFİĞİ ÖĞRENME YÖNTEMLERİ Dijital pazarlamada gerek kendi web siteniz gerek rakip sitelerin aldığı trafiği görmek için üç farklı web sitesi trafik sorgulama yöntemini...

En Etkili Video Pazarlama Yöntemleri

En Etkili Video Pazarlama Yöntemleri Teknolojinin büyük bir hızla gelişmesi ve İnternetin hızının artması ile birlikte video izleme oranları oldukça artmış durumda. Günümüzde internet araçlarını...

Dijital Reklam Dünyası

Dijital Reklam Dünyası İnternetin hızlı bir şekilde gelişmesi birçok yeniliği beraberinde getirdi. Dijital Çağ’da internetin girmediği bir alandan söz edemez olduk. Tabi bu gelişmeler, özellikle...

BU HAFTA