Facebook’tan Medya, Marka ve Topluluk Etkileşimini Düşürecek Güncelleme

Mark Zuckerberg 2018 yılı kararlarını açıkladı. Buna göre facebook artık insanlara daha fazla önemsedikleri kişilerle etkileşimi arttırmak yönünde haber kaynağı sıralamasında değişiklik yapacağını duyurdu.

0
Facebook Algoritma Güncellemesi

Mark Zuckerberg 2018 yılı kararlarını açıkladı. Buna göre facebook artık insanlara daha fazla önemsedikleri kişilerle etkileşimi arttırmak yönünde haber kaynağı sıralamasında değişiklik yapacağını duyurdu.

Facebook’ta yapılan yeni algoritma değişikliği ile birlikte, insanların facebook’ta daha iyi zaman geçirmeleri hedefleniyor. Son zamanlarda dış çevreden, markalar ve medyadan gelen paylaşımların, kişilerin aile ve arkadaşları ile olan etkileşimlerini baltaladığı ifade eden Mark Zuckerberg bu değişikliğin toplum için de daha iyi olacağını düşünüyor.

Mark Zuckerberg

Açıklamasının bir yerinde Zuckerberg önemli bir tespiti de paylaşıyor. Örneğin, TV şovlarını, spor takımlarını takip eden önemli sayıda insan var.  İnsanların canlı yayın videolarıyla, normal videolardan çok daha fazla etkileşime girdiklerini gördük. Bazı haberler önemli konularda fikir beyan etmemize yardımcı olur. Fakat günümüzde, video izlemek, haber okumak veya bir sayfa güncelleme almak, yalnızca pasif bir deneyimdir.

Şimdi, açıkça belirtmek istiyorum: bu değişiklikleri yaptığımızda, insanların Facebook’ta harcadığı zaman ve etkileşim düşecektir. Buna karşın Facebook’ta harcadıkları zaman da daha değerli olacaktır.

BENZER:  Facebook Veri İhali: Android Cihazlardan İzinsiz Veri Toplanmış
PAYLAŞ
Önceki İçerikWarren Buffett: Kripto Para Bitcoin’in Sonu Kötü Olacak!
Sonraki İçerikBu Teknoloji Savaş Çıkarır
Konvansiyonel ve dijital medya kampanyalarının planlanması ve icra edilmesi üzerine çalışan ve https://dijilopedi.com'un kurucularından olan Cengizhan SALİH, dijital pazarlama özelinde SEO, AdWords, PPC, Analytics ve Sosyal Medya Reklamları konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz