WhatsApp’a Para Transferi Özelliği Geliyor

0
WhatsApp Ödeme Sistemi, WhatsApp Payments

Dünyaca ünlü sosyal haberleşme platformu WhatsApp yeni bir özelliği test ediyor. Test aşamasında olan API temelli olan WhatsApp Ödeme Sistemi ilk olarak Hindistan’da sunulmaya başlandı. Bu özellik sayesinde çok daha hızlı ve kolay şekilde para transferi telefon üzerinden yapabilecek.

WhatsApp Ödeme Sistemi 

Test aşamasında olan WhatsApp Ödeme Sistemi özellikle hızlı bir şekilde para göndermek isteyenler kullanıcılar için oldukça faydalı olacak.

WhatsApp Ödeme Sistemi
WhatsApp Ödeme Ekranı

Yapılan açıklamalara göre uygulamanın test sürümü Android ve iOS sistemlerinde farklı versiyon numaraları ile geliyor. iOS kullanıcıları V2.18.21 güncellemesini alırken, Android kullanıcıları ise V2.18.41 sürümünü yüklemeleri gerekecek.

Geride bıraktığımız 2017 yılının Ağustos ayı itibariyle çalışmalarına başlanan yeni WhatsApp Ödeme Sistemi, WhatsApp Payments olarak karşımıza çıkacak.

WhatsApp Ödeme Sistemi Ne Zaman Gelecek?

WhatsApp kullanıcılarının birbirlerine para göndermelerini sağlayacak WhatsApp Ödeme Sistemi olan WhatsApp Payments‘in 2018 yılının ikinci yarısında dünyadaki tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Son olarak BKM Express’in bu konuda yaptığı açıklamada WhatsApp vb. ağlardan para gönderme özelliğini devreye aldığını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz