Pazar, Şubat 23, 2020
Ana Sayfa Pazarlama Sosyal Medya Pazarlama Sosyal Medya Yönetim Araçları | Buffer, HootSuite, SproutSocial ...

Sosyal Medya Yönetim Araçları | Buffer, HootSuite, SproutSocial …

Sosyal medyayı profesyonel amaçlarla kullanan markaların ya da uzman kişilerin zamandan tasarruf etmesini ve paylaşımları eş zamanlı ve hızlı bir şekilde yapmasını sağlamak için kullanılan sosyal medya yönetim araçları, zaman tasarrufu elde etmek dışında sosyal medya verimliliğini arttırmak için de kullanılmaktadır.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal medyayı profesyonel amaçlarla kullanan markaların ya da uzman kişilerin zamandan tasarruf etmesini ve paylaşımları eş zamanlı ve hızlı bir şekilde yapmasını sağlamak için kullanılan sosyal medya yönetim araçları, zaman tasarrufu elde etmek dışında sosyal medya verimliliğini arttırmak için de kullanılmaktadır.

Birden çok mecrada aynı anda aktif olabilmek, anlık aksiyon alabilmek için sosyal medya yönetim araçları oldukça faydalıdır.

Özellikle markalar, profesyonel sosyal medya yönetimini sağlamak, planlı ve markanın reklam stratejisi doğrultusunda hareket etmek için, sosyal medya hesapları yönetmesini sağlayacak araçları kullanmaktadırlar.

Daha az vakit harcayarak, sosyal medyayı daha verimli kullanabilmek için, güncel sosyal medya yönetim araçlarını incelemenizi tavsiye ediyorum.

1) Buffer

En çok kullanılan sosyal medya yönetim araçlarından olan Buffer, birden çok sosyal medya hesabını aynı panel üzerinden hızlı bir şekilde yönetmenizi sağlar. Paylaşım planlaması da yapabileceğiniz bu araç, size paylaşımlarınızın verimli olduğu saatler hakkında önerilerde bulunmaktadır.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

2)HootSuite

Sosyal medya yönetim araçlarından en çok bilinen araçlardan biri olan HootSuite, birden çok sosyal medya hesabını aynı panel üzerinde yönetebileceğiniz, paylaşım planlamaları yapabileceğiniz oldukça faydalı bir araçtır.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

3) IFTTT

IFTTT, sosyal medya hesaplarının birbirine bağlanmasını sağlamaktadır. Bu sosyal medya yönetim aracının diğerlerinden farkı ise, WordPress tabanlı bir web sitesinde paylaşılmış içerikleri otomatik bir şekilde, istenilen sosyal medya platformlarında paylaşma olanağı sunmasıdır.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

4) SproutSocial

Facebook, Twitter, Google+, Linkedin ve Instagram hesaplarının yönetimini ve raporlamasını gerçekleştirebileceğiniz SproutSocial, rapor kısmında takipçilerin cinsiyet, yaş, lokasyon gibi demografik bilgilerini de sunmaktadır. En iyi özelliği ise, tüm önemli mesajlarınızı ve uyarılarınızı tek bir panel üzerinde toplayan akıllı gelen kutusudur. Tüm mesajlarınızı tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

5) Raven

Sosyal medya yönetim araçlarının sunduğu hizmetlerin yanı sıra, SEO aracı olarak da kullanılabilmektedir. Bu sayede sosyal medya yönetimi, raporlama ve SEO hizmetini aynı panelde kullanıcılara sunmaktadır.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

6) BuzzSumo

Sosyal medya içerik pazarlama aracı olan BuzzSumo’nun içerik araştırma, popüler içeriği keşfetme, paylaşım ve raporlama hizmeti veren sosyal medya yönetim araçlarındandır. Ücretleri diğer sosyal medya yönetim araçlarından biraz daha yüksektir.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

7) Everypost

Diğer sosyal medya yönetim araçlarından farklı bir tarza sahip olan Everypost, IOS ve Android sürümleri bulunan ve sadece mobil üzerinden kullanılabilen sosyal medya yönetim aracıdır. 5 farklı kullanım paketi sunmaktadır. Facebook, Twitter, Linkedin, Google+, Tumblr ve Pinterest’i desteklemektedir. Oldukça basit bir arayüze sahiptir.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

  1. Rignite

Rignite, Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube gibi birden çok sosyal medya hesabınızı tek bir çatı altında toplayarak, kontrol etme ve izleme imkanı sunan bir gösterge panelidir. Kampanyalarınızın verimlilik analizi, paylaşım planlama gibi işlemler için kullanabileceğiniz bir sosyal medya yönetim aracıdır.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

  1. Sendible

Sosyal medya hesaplarının yönetimi, WordPress ve Blogspot, Canva, Dropbox ve Google Drive dahil olmak üzere sosyal medya hesaplarınız ve blogunuz için içerik üretimi ve Sosyal CRM özelliği sunan yönetim aracıdır.

Evet arkadaşlar, buraya kadar genel olarak birden fazla sosyal medya hesabını kullanabileceğiniz sosyal medya yönetim araçlarından bahsettik. Şimdi sadece tek mecra üzerinde çalışan yönetim araçlarını görelim. Aramızda her mecra için ayrı ayrı kritik yapan sosyal medya yöneticileri için oldukça faydalı olacaktır.

sosyal-medya-yonetim-aracı-sendible

  1. LikeAlyzer

LikeAlyzer, Facebook sayfanızın yönetimini ve analizini yapacağınız yönetim aracıdır. Ayrıca bu araçla rakip Facebook sayfalarını analiz edebilir ve kendinizle karşılaştırabilirsiniz.

sosyal-medya-yonetim-aracı-likealyzer

 

  1. Pagedemo

Pagedemo, Facebook hesabınız için kullanabileceğiniz ve içerik üretebileceğiniz 3 milyon kullanıcısı olan sosyal medya yönetim aracıdır.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

  1. TweetDeck

Twitter hesabınızın yönetmek ve analiz etmek için en çok kullanılan yönetim araçlarından biridir. Tüm twitter hesaplarınızı ekleyebileceğiniz, paylaşım planları yapabileceğiniz ve deck grupları kurabileceğiniz basit ve ücretsiz bir araçtır.

Sosyal Medya Yönetim Araçları

Tabi ki sosyal medya yönetim araçları bunlarla sınırlı değil. Bu araçları çeşitlendirmek mümkündür. Burada paylaşılan araçlar umarım sizler için yeterli olur. Hoşça kal sevgili okur

Halil Bayrak
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

Cevap Ver

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dijital Reklam Harcamaları İlk Çeyrekte Rekor Kırdı

Dijital Reklam Harcamaları İlk Çeyrekte Rekor Kırdı IAB tarafından hazırlanan İnternet Reklam Yatırımları Raporu'nun yayınlanması ile birlikte 2018 yılının ilk çeyreğinde dijital reklam harcamalarının nasıl...

2018 Dijital Pazarlama Trendleri

2018 Dijital Pazarlama Trendleri 2018 yılı da dijital pazarlama alanı için birçok yenileri içeriyor. Dijital pazarlama trendleri süratle evriliyor. Öyle ki bu değişiklikler bazı firmaları zirveye taşırken, bazılarını dibe...

Google AdWords (Ads) Video Reklam Optimizasyonu

Google AdWords (Ads) Video Reklam Optimizasyonu Video reklamlar potansiyel müşterilerle iletişim kurmak için etkili bir yoldur. Video reklam yayınlamadan önce şu iki hususa dikkat etmeniz gerekli:...

Dijital Pazarlamada Matematiksel Modelleme

Dijital Pazarlamada Matematiksel Modelleme İyi bir dijital pazarlama planı -ki bu aynı zamanda kampanya planlamasının bir alt alanıdır- tahminlerden, şuna şu kadar olsun, buna şu...

Dijital Pazarlamada Sezonsallık Etkisi

Dijital Pazarlamada Sezonsallık Etkisi Sezonsallık; Belirli bir zaman aralığında tahmin edilebilir hareketler bütünüdür. Bir AdWords uzmanının sezonsallık kavramına hakim olması ve bunu kampanyalara adapte edebilmesi,...

BU HAFTA