Google’ın Elde Ettiği Gelirler 100 Milyar Doların Üzerine Çıktı

0
Google'ın Elde Ettiği Gelir 100 Milyar Doların Üzerine Çıktı

20 sene önce kurulan Google, 2017 yılında elde ettiği 110 milyar dolar gelir ile kurulduğundan bu yana en yüksek geliri 2017 yılında yakaladı. Şirket geliri hakkındaki açıklama Google’ın çatı şirketi olan Alphabet’ten geldi.

Gelirini 100 milyar doların üzerine çıkardığını duyuran şirket  Walmart, Volkswagen, Toyota, Apple, Shell ve State Grid gibi yaklaşık 40 dev şirketin arasına 2018 yılı itibariyle katılmış oldu. Google‘ın bir önceki yıl elde ettiği toplam gelirse 90 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

2017 yılında Google‘ın gelirlerindeki artışın en önemli sebebin dijital reklam pazarının genişlemesi ile olduğu belirtildi. Ayrıca yapılan açıklamada Google ve Facebook, eMarketer’in verilerine göre ABD’deki toplam dijital reklam pazarının %60’ını elinde tuttuğu belirtildi.

BENZER:  Facebook'dan Yeni Ölçüm Birimi : Flicks
PAYLAŞ
Önceki İçerikDeloitte Lüks Tüketimin Küresel Güçleri 2017 Raporunu Yayınladı
Sonraki İçerikWhatsApp’a Para Transferi Özelliği Geliyor
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz