Google Reklamlarında Yapay Zeka Dönemi – Maksimum Dönüşüm

Google, dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak için otomasyon ve makine öğrenimini kullanan AdWords için düğmeye bastı.

0
Google Reklamlarında Yapay Zeka Dönemi

Google Reklamlarında Yapay Zeka Dönemi

Gün geçmiyor ki dijital pazarlama alanında bir yenilik olmasın. Tüm dünyanın tartışma odağında olan yapay zeka, beklenildiği üzere reklamcılık dünyasına da adım atıyor.

Google, dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak için otomasyon ve makine öğrenimini kullanan AdWords için düğmeye bastı.

Konunun prgamatik yönüne dikkat çekilen makine öğrenimi uygulamaları ile ilgili adwords  blogunda şöyle deniliyor: “Belirli sorulara yanıt vermek amacıyla bilgisayarları manuel olarak kodlamak için yüzlerce saat harcamak yerine bilgisayarlara kendi kendilerine öğrenmelerini öğreterek zamandan tasarruf edebiliriz.”

Kulağa harika gelen bu açıklamanın devamı ise Google reklamlarının geleceğini ifade etmesi açısından daha da ilgi çekici:

“Google’ın makine öğrenimi, mobil ekranlardaki renk ve ton tercihinden işlem geçmişi, cihaz ve konuma kadar çeşitli konularda her gün milyarlarca tüketici verisini değerlendiriyor. Evrensel Uygulama Kampanyaları ve Akıllı Teklif gibi ürünler sayesinde, müşterilerinize göre özelleştirilmiş milyonlarca reklam yayınlamaya ve her reklam için gerçek zamanlı olarak doğru teklifi ayarlamaya yardımcı olması için bu verileri kullanmak artık mümkün.”

Makine Öğrenimi, Maksimum Dönüşüm – Google

Google Adwords Otomatik Optimizasyon ile Maksimum Dönüşüm

Buna göre Google,  Adwords’te reklam verenlerin bütçe kısıtlamalarını da göz önüne alarak geliri en üst düzeye çıkarmak için alışveriş kampanyasını otomatik olarak optimize edecek ve maksimum dönüşüm elde edilmesini sağlayacak.

Tabi standart alışveriş kampanyaları, Google AdWords‘ün yeni hedef optimize edilmiş alışveriş kampanyalarıyla birlikte sunulmaya devam edecek.

Google reklamların bu yeni alışveriş kampanyası türü, teklifleri otomatik olarak optimize etmenin yanında, doğru kitleleri tespit edecek ve reklamların dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak için nerede gösterileceğini de belirleyecek.

Dijital Pazarlamada yeni bir çığır açacağa benzeyen yeni alışveriş kampanyası türü, Google.com, Google Arama Ağı, Google Görüntülü Reklam Ağı, YouTube ve Gmail genelinde alışveriş kampanyalarında, görüntülü reklam kampanyalarında ve yeniden pazarlama kampanyalarında kullanılabilecek. Özellikle maksimum dönüşüm vaadi birçok dijital pazarlama uzmanının dikkatini şimdiden çekmiş durumda.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz