Perşembe, Kasım 14, 2019
Ana Sayfa Haberler Google Reklamlarında Yapay Zeka Dönemi - Maksimum Dönüşüm

Google Reklamlarında Yapay Zeka Dönemi – Maksimum Dönüşüm

Google, dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak için otomasyon ve makine öğrenimini kullanan AdWords için düğmeye bastı.

Google Reklamlarında Yapay Zeka Dönemi

Gün geçmiyor ki dijital pazarlama alanında bir yenilik olmasın. Tüm dünyanın tartışma odağında olan yapay zeka, beklenildiği üzere reklamcılık dünyasına da adım atıyor.

Google, dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak için otomasyon ve makine öğrenimini kullanan AdWords için düğmeye bastı.

Konunun prgamatik yönüne dikkat çekilen makine öğrenimi uygulamaları ile ilgili adwords  blogunda şöyle deniliyor: “Belirli sorulara yanıt vermek amacıyla bilgisayarları manuel olarak kodlamak için yüzlerce saat harcamak yerine bilgisayarlara kendi kendilerine öğrenmelerini öğreterek zamandan tasarruf edebiliriz.”

Kulağa harika gelen bu açıklamanın devamı ise Google reklamlarının geleceğini ifade etmesi açısından daha da ilgi çekici:

“Google’ın makine öğrenimi, mobil ekranlardaki renk ve ton tercihinden işlem geçmişi, cihaz ve konuma kadar çeşitli konularda her gün milyarlarca tüketici verisini değerlendiriyor. Evrensel Uygulama Kampanyaları ve Akıllı Teklif gibi ürünler sayesinde, müşterilerinize göre özelleştirilmiş milyonlarca reklam yayınlamaya ve her reklam için gerçek zamanlı olarak doğru teklifi ayarlamaya yardımcı olması için bu verileri kullanmak artık mümkün.”

Makine Öğrenimi, Maksimum Dönüşüm – Google

Google Adwords Otomatik Optimizasyon ile Maksimum Dönüşüm

Buna göre Google,  Adwords’te reklam verenlerin bütçe kısıtlamalarını da göz önüne alarak geliri en üst düzeye çıkarmak için alışveriş kampanyasını otomatik olarak optimize edecek ve maksimum dönüşüm elde edilmesini sağlayacak.

Tabi standart alışveriş kampanyaları, Google AdWords‘ün yeni hedef optimize edilmiş alışveriş kampanyalarıyla birlikte sunulmaya devam edecek.

Google reklamların bu yeni alışveriş kampanyası türü, teklifleri otomatik olarak optimize etmenin yanında, doğru kitleleri tespit edecek ve reklamların dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak için nerede gösterileceğini de belirleyecek.

Dijital Pazarlamada yeni bir çığır açacağa benzeyen yeni alışveriş kampanyası türü, Google.com, Google Arama Ağı, Google Görüntülü Reklam Ağı, YouTube ve Gmail genelinde alışveriş kampanyalarında, görüntülü reklam kampanyalarında ve yeniden pazarlama kampanyalarında kullanılabilecek. Özellikle maksimum dönüşüm vaadi birçok dijital pazarlama uzmanının dikkatini şimdiden çekmiş durumda.

Cengizhan SALİH
Konvansiyonel ve dijital medya kampanyalarının planlanması ve icra edilmesi üzerine çalışan ve https://dijilopedi.com'un kurucularından olan Cengizhan SALİH, dijital pazarlama özelinde SEO, AdWords, PPC, Analytics ve Sosyal Medya Reklamları konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

Cevap Ver

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dijital Reklam Dünyası

Dijital Reklam Dünyası İnternetin hızlı bir şekilde gelişmesi birçok yeniliği beraberinde getirdi. Dijital Çağ’da internetin girmediği bir alandan söz edemez olduk. Tabi bu gelişmeler, özellikle...

Dijital Pazarlamada Matematiksel Modelleme

Dijital Pazarlamada Matematiksel Modelleme İyi bir dijital pazarlama planı -ki bu aynı zamanda kampanya planlamasının bir alt alanıdır- tahminlerden, şuna şu kadar olsun, buna şu...

5 Muhteşem Rakip Analizi Aracı

SEO ve Dijital Pazarlama Rakip Firma Analizi Araçları Rakipleriniz hangi anahtar kelimeleri hedefliyor? Rakipleriniz hangi sitelerden backlink almış ve içeriklerini tanıtmak için hangi platformları kullanıyorlar? Gerçekte sizin hedef...

2019 İçerik Pazarlama İstatistikleri

2019 İçerik Pazarlama İstatistiklerini inceleyerek, pazarlama stratejinizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Hubspot tarafından hazırlanan 2019 İçerik Pazarlama istatistiklerine göre; Pazarlamacıların %55'i blog içeriklerinin önde gelen pazarlama yöntemi...

Kaliteli İçerik Oluşturmak için 7 Ücretsiz Araç

Kaliteli İçerik Oluşturma Araçları Bildiğiniz gibi içerik, bir web sitesi için damardaki kan gibi önemlidir. Kaliteli ve özgün içerik web sitesine can verir, kalite katar. Esasında bloğunuzun...

BU HAFTA