Pazartesi, Şubat 24, 2020
Ana Sayfa Pazarlama Dijital Pazarlama Google Görseller’e Daha Fazla Tıklanabilir Reklam Özelliği Geliyor

Google Görseller’e Daha Fazla Tıklanabilir Reklam Özelliği Geliyor

Google'ın kendi blogunda yaptığı duyuruda kullanıcıların yeni bir marka veya ürün bulmak için ilk önce Google'ı kullandığını ve online alışveriş yapanların %50’sinin Google Görseller’e yönelmeye başladıklarını açıkladı. Bu noktadan hareketle Google "Shoppable Ads" i tanıttı.

Google Görseller Daha Fazla Tıklanabilir Reklam Özelliği

Google‘ın kendi blogunda yaptığı duyuruda kullanıcıların yeni bir marka veya ürün bulmak için ilk önce Google‘ı kullandığını ve online alışveriş yapanların %50’sinin Google Görseller’e yönelmeye başladıklarını açıkladı. Bu noktadan hareketle Google “Shoppable Ads i tanıttı.

Instagram ve Snapchat gibi görsel ağırlıklı platformlarda da olduğu gibi, ürün fotoğrafları reklam vermek ve ürünleri doğrudan kullanıcılara ulaştırma amacıyla giderek daha fazla kullanılıyor. Google Shoppable Ads ile, sponsorlu resim reklamları ile marka açıklamalarını ve fiyatlarını gösteren yeni bir alışveriş reklamı getiriyor.

Google Görseller’de Google Shoppable Ads reklamı ile, reklamverenlere daha fazla görsel ile müşterilerine ürünlerini ulaştırabilecek. Bu sayede bu yeni format, sponsorlu reklamlar ile Google Görseller üzerinde birçok ürünün tanıtımının yapılmasına olanak sağlayacak.

Google Shoppable Ads
Google Shoppable Ads

Google şu anda bu özelliği “ev ofis tasarımları, duşakabin tasarımları ve soyut sanat” gibi alanlarda test ediyor. Bir müşterinin ev-ofis tasarımlarını keşfetmek için Google Görseller’e baktığında resimler arasında gezinirken fiyat etiketiyle sponsorlu herhangi bir reklam ile satılık ürünleri görebilecek.

İlerleyen günlerde ise kapsamın genişletileceği belirtiliyor.

Google ayrıca Showcase Shopping reklamlarının Google Görseller’e geleceğini ve daha zengin bir ürün sunumu yapılabileceğini açıkladı. Showcase Shopping reklamlarının piyasaya sunulduğundan beri, 17 ülkedeki binlerce pazarlamacının yeni müşterilere ulaşmak için Showcase Shopping reklamlarını kullandığını da belirtmiş olalım.

Google bu yeni reklam modeli ile markaların, fikir edinmek için arama yapan tüketicilere ulaşmalarını arttırmayı planlamaktadır. Aslında bu özellik halihazırda Instagram ve Pinterest‘e ön plana çıkan bir özelliktir. Google‘ın daha zengin bir görsel alışveriş modeliyle Instagram ve Pinterest‘e rakip olmaya hazırlandığını söyleyebiliriz.

Bakalım bu durum reklam dünyasını nasıl etkileyecek? Bu yeni gelişme hakkında fikirlerinizi bekliyoruz.

Halil Bayrak
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

Cevap Ver

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Yılında Dijital Pazarlama Trendleri

2019 Yılında Dijital Pazarlama Trendleri Yeni yıla sayılı zaman kala hemen birçok alanda dijital pazarlama dünyasının geleceği hakkında yazılar yazılıyor, tahminler yapılıyor ve yeni fikirler...

Müşteri Sadakati Nasıl Elde Edilir?

Etkili ve başarılı bir dijital pazarlama stratejisi belirleyip uygulamaya aldınız diyelim. Hedefleriniz doğrultusunda gerekli çalışmaları yaptınız ve başarılı bir kampanya yönetimi sonrasında neye odaklanmanız...

Dijital Pazarlamada Matematiksel Modelleme

Dijital Pazarlamada Matematiksel Modelleme İyi bir dijital pazarlama planı -ki bu aynı zamanda kampanya planlamasının bir alt alanıdır- tahminlerden, şuna şu kadar olsun, buna şu...

Yaş Gruplarına Göre Sosyal Medya Tercihleri

Türkiye’de dijital dünya ve sosyal medya istatistikleri ile ilgili her alanda bilgi bulmanız işten bile değil! Ancak size aktarmak istediğim bu çalışmada hedef kitle...

Dijital Pazarlama Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital Pazarlama Nedir ve Neden Önemlidir? Dijital Pazarlama, günümüzdeki teknolojik imkanların kullanılarak yapılan tanıtım, reklam ve satış işlemlerinin yürütüldüğü sistemdir. Bu sistemin daha iyi anlaşılması...

BU HAFTA