Google Chrome’a Reklam Engelleme Özelliği Geliyor

Gelirlerlerinin %90'ından fazlasını reklam sisteminden elde eden Google yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Google dünya genelinde yapacağı güncelleme ile kullanıcılara dahili bir reklam engelleme özelliği sunacak

0
Google Chrome'a Reklam Engelleme Özelliği Geliyor

Gelirlerlerinin %90’ından fazlasını reklam sisteminden elde eden Google yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Google dünya genelinde yapacağı güncelleme ile kullanıcılara dahili bir reklam engelleme özelliği sunacak. Bu özelliğin 9 Temmuz 2019 tarihinde sunulması bekleniyor.

Yapılan duyurudan anlaşıldığına göre reklam engelleme özelliğinin Google Chrome için yayınlanacak bir güncelleme ile değil, Chrome’a ait reklam engelleyicisinin Google sunucuları üzerinden devreye alınacağını gösteriyor.

Google, pazarlama dünyasının reklamları tüketicilere iletme yöntemlerinin geliştirmesi ile ilgili standartlar belirlemeyi hedefleyen Daha İyi Reklamlar Koalisyonu‘na katılmıştı.

Daha İyi Reklamlar Koalisyonu aldığı son karar ile mobil platformlarda birkaç farklı reklam yöntemini engelledi:

• Pop-Up Reklamları,
• İçerikten Önce Yüklenerek Kullanıcının Özellikle Mobil Platformlarda İçeriğe Ulaşmasını Engelleyen Reklamlar
• Sayfasının %30 Oranından Fazlasını Kapsayan Reklamlar
• Parlayan, Göz Alan Ve Animasyonlu Reklamlar
• Tam Ekran Görüntülenen Ve Kaydırma İle Kaybolmayan Reklamlar
• Kapanmak İçin Belirli Bir Geri Sayımın Bitmesini Şart Koşan Reklamlar
• Ekranı Takip Eden Büyük Boyutlu Reklamlar

Google‘ın asıl hedefinin yukarıda bahsi geçen reklam türlerine sahip sitelerin reklam gelirlerinin düşürmek olduğu belirtiliyor. Bakalım bu Google Ads dünyasında ne gibi değişikliklere sebep olacak hep birlikte göreceğiz.

Bu yeni gelişme ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmında bize iletebilirsiniz.

BENZER:  Sosyal Medya Devine Boykot Düzenlenecek
PAYLAŞ
Önceki İçerikTürkiye Twitter Kullanım İstatistikleri
Sonraki İçerik6 Adımda Başarılı Instagram Yönetimi – Yeni Trendler
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz