Google Asistan Türkiye’de İlk Adımı Attı

Google'ın Siri'ye rakip olan sesli asistanı Google Asistan Türkiye'ye ilk adımı attı. 19 Mayıs'ta düzenlenen Google I/O etkinliğinde Google Asistan’ın Türkçe dil desteğine kavuşacağı resmen açıklandı.

0
google-asistan-nedir-nasil-indirilir-kullanilir

Google’ın Siri’ye rakip olan sesli asistanı Google Asistan Türkiye’ye ilk adımı attı. 19 Mayıs’ta düzenlenen Google I/O etkinliğinde Google Asistan’ın Türkçe dil desteğine kavuşacağı resmen açıklandı.

Google, mail yoluyla Google Asistan Beta programına kayıt davetiyelerini kullanıcılara iletmeye başladı. Herkesin deneyip yorumlayabileceği bu hizmet sonrasında gerekli düzenlemeler yapılacak ve Türkçe Google Asistan  en geç 2018 yılının sonunda tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Google Asistan

Katılım davetiyelerinde belirtilen bilgiye göre, 1-2 haftalık süreç içinde, Google Asistan Beta programı kullanıma sunulacak. Bilgi ve kayıt formunda, kullanılan Android ve iOS sürümleri, sahip olunan telefon modelleri gibi detaylar isteniyor.

Google Asistan ile kullanıcılar gündelik işlerini Google’ın yapay zekâsına yaptırabiliyor, sorular sorabiliyor ve teknolojik aletleri kumanda edebiliyor. Google Asistan’ın, yıl sonunda 80’den fazla ülkede ve 30’dan fazla dilde kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.

BENZER:  Endüstri 4.0, Nesnelerin İnterneti (IoT) veya 4. Sanayi Devrimi
PAYLAŞ
Önceki İçerikGoogle Adwords (Ads) İçin Doğru ve En İyi Anahtar Kelimeleri Seçme
Sonraki İçerikGoogle AdWords Yerini Google Ads’e Bırakıyor
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz