Google Ads’e Yeni Mobil Reklam Modeli Geliyor

Google Mobil SERP (Search Engine Results Page) üzerinde reklam sayısını arttırmak için düğmeye bastı. Yapılan deneme sürecinde arama sonuçlarındaki reklam adedi arttırılarak toplam 14 mobil reklamla SERP test edildi.

0
Google Ads'e Yeni Mobil Reklam Modeli Geliyor

Google Mobil SERP (Search Engine Results Page) üzerinde reklam sayısını arttırmak için düğmeye bastı. Yapılan deneme sürecinde arama sonuçlarındaki reklam adedi arttırılarak toplam 14 mobil reklamla SERP test edildi.

Bu bilgiyi Twitter’da test sonuçlarını paylaşan Fiber Marketing tarafından duyuruldu.

Atılan Tweet’te görüldüğü gibi ekranın altındaki “Daha fazla sonuç” düğmesine gelene kadar kullanıcılara 14 mobil reklam gösteriliyor.

Akış şu şekilde;

Arama sonuç sayfasının başlangıcında sıralı 4 mobil reklam ve ardından organik arama sonucu olarak karşımıza çıkan 2 site bulunuyor.

Bu 2 organik arama sonucunun ardından yine sıralı olarak 7 reklam ve onu takip eden 6 organik arama sonucu gösteriliyor.

Son olarak görmeye alıştığımız ve yeni sayfaya geçmeden hemen önce karşımıza çıkan 3 mobil reklam mevcut.

Yani bu test sırasında kullanıcıların karşısına 14 mobil reklam ve 8 organik sonuç çıkıyor.  Kullanıcıların alışık olduğu SERP‘e nazaran bu durumda neredeyse reklam sonuçları iki katına çıkıyor.

Tüm mobil arama sonuçlarında aynı durum şu an için geçerli değil. Google bu yeni SERP’i biraz daha test edecek gibi görünüyor.

Sürekli olarak SERP için farklı modelleri test eden Google test sonucunda kaç adet reklamda karar kılacak hep birlikte göreceğiz.

Peki bu yeni model hayata geçerse ne olacak derseniz bu yeni SERP‘in reklamverenlere için ilk sayfada daha çok reklam sunması faydalı olacak ancak SEO çalışmalarına ağırlık vererek ilk sayfada çıkan siteleri de olumsuz etkileyecek.

Bu yeni SERP modeli için düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

BENZER:  2018 Dijital Pazarlama Trendleri
PAYLAŞ
Önceki İçerik6 Adımda Başarılı Instagram Yönetimi – Yeni Trendler
Sonraki İçerik2019 İnternet Kullanımı ve Sosyal Medya İstatistikleri
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz