Google Ads Duyarlı Arama Ağı Reklamları

Google Ads duyarlı arama ağı reklamları, reklamverenlerin müşterilerine daha fazla metinsel içerikler ve alaka düzeyi daha yüksek mesajlar göstermelerini sağlayan reklamlar oluşturmalarını sağlamak için geliştirilen yeni bir reklam modelidir.

0
Google Ads Duyarlı Arama Ağı Reklamları

Google Ads Duyarlı Arama Ağı Reklamları

Google Ads duyarlı arama ağı reklamları, reklamverenlerin müşterilerine daha fazla metinsel içerikler ve alaka düzeyi daha yüksek mesajlar göstermelerini sağlayan reklamlar oluşturmalarını sağlamak için geliştirilen yeni bir reklam modelidir.

Şu an için beta sürümü bulunan duyarlı arama ağı; cihaz türlerine uyum sağlayan reklamlar oluşturarak müşterilere ulaşımı arttırma, birden fazla başlık ve açıklama seçeneği ile müşterilere en alakalı seçeneğin sunmak, daha ilgili sonuçları kullanıcılara ileterek reklamların rekabet gücünü yükseltme ve bu sayede reklamlara daha fazla tıklama ve dönüşüm elde ederek reklam performansını arttırmak gibi önemli faydalar sağlamaktadır.

Duyarlı arama ağı reklamları şu anda İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, İsveççe, Felemenkçe, Rusça, Japonca, Lehçe, Türkçe, Danca ve Norveççe dillerini desteklemektedir.

Duyarlı arama ağı reklamlarında önemli olan nokta girilecek daha fazla başlık ve açıklama ile kullanıcıların yaptıkları aramalar ile reklamların daha geniş biçimde eşleşmesi ve bu sayede reklam performansının arttırılmasıdır.

Google Ads oluşturulan metinlerle reklam kombinasyonları oluşturur ve bir nevi deneme yanılma yöntemi ile test ederek kullanıcı arama sonuçları için hangi reklam metinlerinin en alakalı olduğunu belirler.

Duyarlı arama ağı reklamları üç başlık ve 90 karakterlik iki açıklama alanı göstermesi ile tek bir duyarlı reklam ağı için 15 başlık ve 4 açıklama ile genişletilmiş metin reklamlarından ayrılmaktadır.

Duyarlı arama ağı reklamları oluştururken, başlık veya açıklamalar için konum sabitleme özelliği ile başlık ve açıklamaların reklamınızda görüneceği konumu test edebilirsiniz. Sabitleme özelliğini kullanırken dikkatli olmakta fayda var çünkü bir başlığın ya da açıklamanın sabitlenmesi sadece ilgili aramalarda görünmesine neden olacağı için reklam performansını etkileyebilir. Her konuda birden çok başlık ya da açıklamayı sabitleyerek iyi performans gösteren başlıkları ya da açıklamaları test etmeniz reklam performansı açısından kritiktir.

Duyarlı arama ağı reklamları şuan için yalnızca mevcut metin reklam gruplarına eklenebiliyor. Duyarlı arama ağı reklamları 3 başlık ve 2 açıklama ile sınırlı.

Başlıklar ve açıklamalar rastgele gösterilebilir, bundan dolayı metinlerin ve açıklamaların tek tek ve birbirleri ile denk geldiklerinde anlam bozukluğu olmaması için bu detayı göz önünde bulundurun.

Daha detaylı bilgi için Google Ads Yardım Merkezini ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikFacebook Jobs Özelliği Türkiye’de
Sonraki İçerikSosyal Medya Pazarlama Stratejisi
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz