Pazar, Ocak 26, 2020
Ana Sayfa Dijital Araçlar Facebook Facebook’tan Reklam Verimliliğini Arttırma Önerileri

Facebook’tan Reklam Verimliliğini Arttırma Önerileri

Facebook, reklam verimliliğini arttırmak için yapmış olduğu yeni bir araştırmanın sonuçlarını yayımladı. Araştırma sonuçlarına göre Facebook feed reklamları ile hikaye reklamlarının birlikte kullanılması reklam verimliliğini arttırıyor.

Facebook yaptığı yeni araştırma ile hikaye ve feed reklamlarının birlikte kullanılmasının reklam verimliliğini nasıl arttırdığını örnek bir kampanya ile birlikte destekleyerek açıklıyor.

Yaptığı araştırma ile Facebook, feed reklamları ile hikaye reklamlarının birlikte kullanılmasının reklam verimliliğini %21 oranında artış sağladığını ve reklam verimliliğini arttırmak için bu iki reklamın birlikte kullanılması gerektiğini ortaya koyuyor.

Facebook-Reklam-Verimliliğini-Arttırma
Facebook-Reklam-Verimliliğini-Arttırma

Aynı zamanda reklam verimliliği için mobil hikaye reklamlarının kullanılması da oldukça faydalı bir seçenek. Aynı araştırma sonuçlarına göre, feed reklamlarda 9: 16 (dikey mobil reklam boyutları) reklam ögelerini kullanmak kampanyanın hedefine ulaşmasında % 35 oranında yardımcı olabileceği belirtilmektedir.

Facebook ayrıca kampanya verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için otomatik yerleşim seçeneklerinin kullanılmasını da belirtmektedir.

Facebook-Kampanya-Örneği
Facebook-Kampanya-Örneği

Facebook’un araştırma ile ilgili gösterdiği örnek kampanya modeline baktığımızda ise; TRESemmé Poland markasının, yayınladığı reklam kampanyasında mobil hikaye reklamları ile birlikte feed reklamları kullanması, sadece feed reklamlarını kullanılmasına kıyasla etkileşimi 16 puan arttırdığı belirtilmektedir.

Özetle Facebook, feed reklamları ile hikaye reklamlarının birlikte kullanılmasını ve otomatik yerleşim seçeneğinin reklam verimliliğini arttırdığını reklamverenlerin dikkatine sunuyor.

Halil Bayrak
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

Cevap Ver

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arama Motoru Pazarlamasının Önemi ve Faydaları

Arama Motoru Pazarlamasının Önemi ve Faydaları 1. Arama Motoru Pazarlaması (SEM) Nedir? Arama motorları, aradıklarımızı en hızlı ve kolay yoldan bulmamızı sağlayan araçlardır. Bir arama yaptığınızda...

Dijital Pazarlama ve Renk Psikolojisi

Dijital Pazarlama ve Renk Psikolojisi Renk psikolojisi ve algısı, dijital pazarlamanın en ilginç ve en tartışmalı alanlarından biridir. Sorun her zaman analizin derinliği olmuştur. Renklerin insanlar üzerindeki...

3 Adımda Google Adwords’te (Ads) Kampanya Oluşturma – Resimli Anlatım

Google Adwords'te (Ads) Kampanya Oluşturma Dijital pazarlama artık vazgeçilmez uzmanlık alanlarından birisi haline gelmeye başlıyor. Büyümek ve rekabet gücünüzü sürdürebilmek için her gün yüz binlerce hatta...

2019 İçerik Pazarlama İstatistikleri

2019 İçerik Pazarlama İstatistiklerini inceleyerek, pazarlama stratejinizi mükemmel hale getirebilirsiniz. Hubspot tarafından hazırlanan 2019 İçerik Pazarlama istatistiklerine göre; Pazarlamacıların %55'i blog içeriklerinin önde gelen pazarlama yöntemi...

Google Adwords (Ads) İçin Doğru ve En İyi Anahtar Kelimeleri Seçme

Adwords İçin Doğru ve En İyi Anahtar Kelimeleri Seçme Bir dijital pazarlama uzmanı veya adayı iseniz bilmeniz gereken en önemli konulardan birisi Google Adwords için doğru...

BU HAFTA