Pazar, Nisan 5, 2020
Ana Sayfa Dijital Araçlar Facebook Facebook’tan Reklam Verimliliğini Arttırma Önerileri

Facebook’tan Reklam Verimliliğini Arttırma Önerileri

Facebook, reklam verimliliğini arttırmak için yapmış olduğu yeni bir araştırmanın sonuçlarını yayımladı. Araştırma sonuçlarına göre Facebook feed reklamları ile hikaye reklamlarının birlikte kullanılması reklam verimliliğini arttırıyor.

Facebook yaptığı yeni araştırma ile hikaye ve feed reklamlarının birlikte kullanılmasının reklam verimliliğini nasıl arttırdığını örnek bir kampanya ile birlikte destekleyerek açıklıyor.

Yaptığı araştırma ile Facebook, feed reklamları ile hikaye reklamlarının birlikte kullanılmasının reklam verimliliğini %21 oranında artış sağladığını ve reklam verimliliğini arttırmak için bu iki reklamın birlikte kullanılması gerektiğini ortaya koyuyor.

Facebook-Reklam-Verimliliğini-Arttırma
Facebook-Reklam-Verimliliğini-Arttırma

Aynı zamanda reklam verimliliği için mobil hikaye reklamlarının kullanılması da oldukça faydalı bir seçenek. Aynı araştırma sonuçlarına göre, feed reklamlarda 9: 16 (dikey mobil reklam boyutları) reklam ögelerini kullanmak kampanyanın hedefine ulaşmasında % 35 oranında yardımcı olabileceği belirtilmektedir.

Facebook ayrıca kampanya verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için otomatik yerleşim seçeneklerinin kullanılmasını da belirtmektedir.

Facebook-Kampanya-Örneği
Facebook-Kampanya-Örneği

Facebook’un araştırma ile ilgili gösterdiği örnek kampanya modeline baktığımızda ise; TRESemmé Poland markasının, yayınladığı reklam kampanyasında mobil hikaye reklamları ile birlikte feed reklamları kullanması, sadece feed reklamlarını kullanılmasına kıyasla etkileşimi 16 puan arttırdığı belirtilmektedir.

Özetle Facebook, feed reklamları ile hikaye reklamlarının birlikte kullanılmasını ve otomatik yerleşim seçeneğinin reklam verimliliğini arttırdığını reklamverenlerin dikkatine sunuyor.

Halil Bayrak
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

Cevap Ver

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Web Site Trafiği Öğrenme Yöntemi – 3 Alternatif

WEB SİTE TRAFİĞİ ÖĞRENME YÖNTEMLERİ Dijital pazarlamada gerek kendi web siteniz gerek rakip sitelerin aldığı trafiği görmek için üç farklı web sitesi trafik sorgulama yöntemini...

En Etkili Video Pazarlama Yöntemleri

En Etkili Video Pazarlama Yöntemleri Teknolojinin büyük bir hızla gelişmesi ve İnternetin hızının artması ile birlikte video izleme oranları oldukça artmış durumda. Günümüzde internet araçlarını...

Dijital Pazarlama Stratejisi

Dijital Pazarlama Stratejisi İnternetin hızlı gelişimi sayesinde reklamcılık, günümüzde dijital ve fiziksel medyanın birlikte yürütüldüğü karma bir model haline gelmiştir. Birçok firma artık dijital pazarlama...

5 Muhteşem Rakip Analizi Aracı

SEO ve Dijital Pazarlama Rakip Firma Analizi Araçları Rakipleriniz hangi anahtar kelimeleri hedefliyor? Rakipleriniz hangi sitelerden backlink almış ve içeriklerini tanıtmak için hangi platformları kullanıyorlar? Gerçekte sizin hedef...

Google AdWords (Ads) Video Reklam Optimizasyonu

Google AdWords (Ads) Video Reklam Optimizasyonu Video reklamlar potansiyel müşterilerle iletişim kurmak için etkili bir yoldur. Video reklam yayınlamadan önce şu iki hususa dikkat etmeniz gerekli:...

BU HAFTA