Facebook Yakında Zengin ya da Fakir Olup Olmadığını Söyleyebilir

Sosyal medya devi, kullanıcıların sosyo-ekonomik statüsünü öngören bir sistem kurmak istiyor. Facebook, kullanıcıların sosyo-ekonomik durumlarını otomatik olarak tespit edebilecek ve kişileri - işçi sınıfı, orta sınıf veya üst sınıf - üç sınıftan birinde ayırabilecek bir teknoloji için patent başvurusu yaptı.

0
Facebook

Sosyal medya devi, kullanıcıların sosyo-ekonomik statüsünü öngören bir sistem kurmak istiyor. Facebook, kullanıcıların sosyo-ekonomik durumlarını otomatik olarak tespit edebilecek ve kişileri – işçi sınıfı, orta sınıf veya üst sınıf – üç sınıftan birinde ayırabilecek bir teknoloji için patent başvurusu yaptı.

Patente göre sosyal medya devi, kullanıcıların sosyo-ekonomik durumlarını tahmin etmek için “eğitim, ev sahibi olma ve internet kullanımı” gibi  kişisel verileri toplayan bir sistem kurmak istiyor. Bu şekilde Facebook, hedefleme yeteneklerini geliştirerek, kullanıcılara daha alakalı reklamlar sunmayı hedefliyor.

Sosyal medya devi, “bir kişinin seyahat geçmişi, hangi cihazlara sahibi olduğu, hangi cihazlarının internet’e bağlı olduğu ve eğitim düzeyinin ne olduğu gibi” bilgileri toplayacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte oluşturabileceği muhtemel rahatsızlık nedeniyle Facebook, kişilerin doğrudan gelirlerine dair bir soru sormayacak.

PAYLAŞ
Önceki İçerik2018 Türkiye İnternet Kullanım ve Sosyal Medya İstatistikleri
Sonraki İçerikYerli Otomobil Şirketi İçin Detaylar Belli Oldu!
Konvansiyonel ve dijital medya kampanyalarının planlanması ve icra edilmesi üzerine çalışan ve https://dijilopedi.com'un kurucularından olan Cengizhan SALİH, dijital pazarlama özelinde SEO, AdWords, PPC, Analytics ve Sosyal Medya Reklamları konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz