Çarşamba, Şubat 26, 2020
Ana Sayfa Haberler Facebook Marketplace Servisini Türkiye’de Kullanıma Sundu

Facebook Marketplace Servisini Türkiye’de Kullanıma Sundu

Facebook, ikinci el ürünlerin alım-satım işlemleri için Marketplace adlı servisini Türkiye’de kullanıcıların kullanımına sundu.

Facebook Marketplace Servisi

Facebook, ikinci el ürünlerin alım-satım işlemleri için Marketplace adlı servisini Türkiye’de kullanıcıların kullanımına sundu.

64 ülkede kullanıma sunulan Faceobook Marketplace, Facebook gruplarındaki kullanıcıların birbirleriyle alışveriş yapmaya başlamasının ardından, ülkemizdeki sahibinden.com ve Letgo ayarında ikinci el pazarına dönüştü.

Aylık olarak ortalama 700 milyon kullanıcı tarafından kullanılan Facebook Marketplace, 9 farklı kategoride ürün alış-satış imkanı sunuyor.

Marketplace Nedir?

Marketplace, yaşadığınız yerde ikinci el ürün alım-satım işlemleri için kullanılmaktadır. Satın alabileceğiniz ürünleri bulmak için listelere göz atabilir veya yakınınızdaki öğeleri arayabilirsin.

facebook marketplace
Facebook Marketplace

Marketplace Üzerinden Hangi Ürünler Satılıyor?

Ev ve bahçe, konut, eğlence, giyim ve aksesuar, aile, elektronik, hobi, araçlar ve seri ilanlar olarak 9 farklı kategoride ürün satışı yapılabilmektedir.

Marketplace üzerinden alım-satım yapmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve satın alım işlemini gerçekleştirirken, satıcı ile Messenger üzerinden iletişime geçmeniz gerekiyor. Ayrıca satıcı hakkında bilgi edinmek için profilini de ziyaret edebilirsiniz.

Halil Bayrak
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

Cevap Ver

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dijital Reklam Dünyası

Dijital Reklam Dünyası İnternetin hızlı bir şekilde gelişmesi birçok yeniliği beraberinde getirdi. Dijital Çağ’da internetin girmediği bir alandan söz edemez olduk. Tabi bu gelişmeler, özellikle...

Dijital Pazarlamanın Temel Taşı: Hedef Kitle Belirleme

Dijital Pazarlamanın Temel Taşı: Hedef Kitle Belirleme Bir firma için dijital pazarlama açısından en kritik konulardan birisi de hedef kitle belirlemektir. Genellikle “hedef kitleniz kim”...

Google Adwords (Ads) İçin Doğru ve En İyi Anahtar Kelimeleri Seçme

Adwords İçin Doğru ve En İyi Anahtar Kelimeleri Seçme Bir dijital pazarlama uzmanı veya adayı iseniz bilmeniz gereken en önemli konulardan birisi Google Adwords için doğru...

Kaliteli İçerik Oluşturmak için 7 Ücretsiz Araç

Kaliteli İçerik Oluşturma Araçları Bildiğiniz gibi içerik, bir web sitesi için damardaki kan gibi önemlidir. Kaliteli ve özgün içerik web sitesine can verir, kalite katar. Esasında bloğunuzun...

2019 Yılında Dijital Pazarlama Trendleri

2019 Yılında Dijital Pazarlama Trendleri Yeni yıla sayılı zaman kala hemen birçok alanda dijital pazarlama dünyasının geleceği hakkında yazılar yazılıyor, tahminler yapılıyor ve yeni fikirler...

BU HAFTA