Facebook Marketplace Servisini Türkiye’de Kullanıma Sundu

Facebook, ikinci el ürünlerin alım-satım işlemleri için Marketplace adlı servisini Türkiye’de kullanıcıların kullanımına sundu.

0
facebook marketplace

Facebook Marketplace Servisi

Facebook, ikinci el ürünlerin alım-satım işlemleri için Marketplace adlı servisini Türkiye’de kullanıcıların kullanımına sundu.

64 ülkede kullanıma sunulan Faceobook Marketplace, Facebook gruplarındaki kullanıcıların birbirleriyle alışveriş yapmaya başlamasının ardından, ülkemizdeki sahibinden.com ve Letgo ayarında ikinci el pazarına dönüştü.

Aylık olarak ortalama 700 milyon kullanıcı tarafından kullanılan Facebook Marketplace, 9 farklı kategoride ürün alış-satış imkanı sunuyor.

Marketplace Nedir?

Marketplace, yaşadığınız yerde ikinci el ürün alım-satım işlemleri için kullanılmaktadır. Satın alabileceğiniz ürünleri bulmak için listelere göz atabilir veya yakınınızdaki öğeleri arayabilirsin.

facebook marketplace
Facebook Marketplace

Marketplace Üzerinden Hangi Ürünler Satılıyor?

Ev ve bahçe, konut, eğlence, giyim ve aksesuar, aile, elektronik, hobi, araçlar ve seri ilanlar olarak 9 farklı kategoride ürün satışı yapılabilmektedir.

Marketplace üzerinden alım-satım yapmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve satın alım işlemini gerçekleştirirken, satıcı ile Messenger üzerinden iletişime geçmeniz gerekiyor. Ayrıca satıcı hakkında bilgi edinmek için profilini de ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerik2018 Mobil Ekonomi Raporu Yayınlandı
Sonraki İçerikWhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor – Touch ID Desteği
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz