Facebook Jobs Özelliği Türkiye’de

0
Facebook Jobs Özelliği Türkiye'de

2017 yılında ABD ve Kanada’da faaliyet gösteren Facebook Jobs Türkiye’de kullanıcıların hizmetine sunuldu. Diğer iş ilanları sitelerine rakip olarak sunulan bu özellik, kullanıcıların iş bulmasını ve firmaların iş ilanı vermesini sağlıyor.

Facebook Jobs’un genel özelliklerine bakıldığında;

İş ilanları türüne, konumuna ve alanına göre kategori edilebiliyor. Sistem iş ilanları ile ilgili  kullanıcılara tercihlerine göre bildirim de göndermektedir. Aynı zamanda sadece tam zamanlı işler değil, geçici, yarı zamanlı, gönüllü ya da staj ilanları da mevcut.

İş ilanları sadece kurumsal firmalar ile sınırlı değil. Girişimci konumunda bulunan kişilerin verdiği ilanlar mevcut. Özellikle iş ilanı vermek isteyen kurumlar için ilan oluşturmak da oldukça kolaylaştırılmış. Ayrıca ilanın yayınlandığı tarih ve diğer detaylar da kullanıcılara sunuluyor.

İş ilanı yayınlayanlar gerekli bilgileri doldurduktan sonra ( Unvan, İşin Tanımı, Konum ve Maaş Bilgisi vb.) başvuruların mail üzerinden yapılmasını da tercih edebilirler.

Önemli bir diğer nokta ise iş ilanları ile ilgili iki farklı biçimde soru sorulabilmesi özelliği oldukça dikkat çekici…

Tüm bu özelliklerden anlaşılacağı üzere Facebook LinkedIn’e ve diğer firmalara rakip olmayı hedefliyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikGoogle AdWords (Ads) Kalite Puanınızı Nasıl Artırırsınız?
Sonraki İçerikGoogle Ads Duyarlı Arama Ağı Reklamları
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz