Pazartesi, Şubat 24, 2020
Ana Sayfa Pazarlama Dijital Pazarlama Dünyanın En İyi 5 Dijital Pazarlama Uzmanı - 2018 Brand24 Analizi

Dünyanın En İyi 5 Dijital Pazarlama Uzmanı – 2018 Brand24 Analizi

Brand24, 7 aylık bir süre boyunca, 2.8 milyondan fazla mention'a ve 14 milyondan fazla etkileşime dayanarak dünya'nın en iyi dijital pazarlamacılarını listelemek için bir analiz yaptı.

Dünyanın En İyi 5 Dijital Pazarlama Uzmanı

Brand24, 7 aylık bir süre boyunca, 2.8 milyondan fazla mention‘a ve 14 milyondan fazla etkileşime dayanarak dünya’nın en iyi dijital pazarlama uzmanlarını listelemek için bir analiz yaptı. Bu analizde kullanılan metrikler şöyle:

  • Sosyal medya metrikleri dahil edilmeden en iyi 20 dijital pazarlamacı
  • Sosyal medya metrikleri dahil edilerek ilk 20 dijital pazarlamacı
  • Diğer dijital pazarlamacılar tarafından da en çok konuşan en iyi dijital pazarlamacılar
  • En çok ilgi çeken dijital pazarlamacılar

Bu metriklerin ışında Dünyanın En İyi 100 Dijital Pazarlamacısının listelendiği raporda, zirvenin sahibi ilk 5 kişi şöyle:

1. Gary Vaynerchuk

Gary Vaynerchuk

Sıralamada ilk sırayı alan isim Gary Vaynerchuk. Gary iş dünyasına ailesiyle atıldı ve sadece 5 yıl içinde aile şirketinin gelirini 3 milyon dolardan 60 milyon dolara taşıdı. Artık dijital ajans VaynerMedia’yı işletiyor. Aynı zamanda kendisi Facebook, Twitter, Tumblr, Uber ve Birchbox gibi şirketlere yatırım yapan üretken bir melek yatırımcı ve girişimci.

Gary’in Brand24 analizinden aldığı skorlar ise şöyle:

Gary Vaynerchuk Skoru

2. Seth Godin

Seth Godin
Seth Godin

Seth Godin çok tanınmış bir isim. Godin, 35’den fazla dile çevrilmiş 18 uluslararası bestseleri olan popüler bir yazarıdır. Pazarlama gurumuz Post-Sanayi Devrimi, fikirlerin yayılma biçimi, pazarlama, işten ayrılma, liderlik gibi konular üzerinde kitapla yazıyor. Linchpin, Tribes, Dip ve Mor İnek başlıca eserleri.

Godin’in Brand24 analizinden aldığı skorlar ise şöyle:

Seth Godin Skor

3. Tim Ferriss

Tim Ferriss

Tim, Uber, Facebook ve Shopify için erken aşamada bir teknoloji yatırımcısı ve danışmanıdır. The 4-Hour Workweek, Tribe of Mentors dahil olmak üzere NYT ve Wall Street Journal’ın en çok satan kitaplarının yazarı olan Tim, podcast’i olan The Tim Ferriss Show‘un yaygın etkisinden dolayı “Oprah of audio” diye de anılıyor.

Tim’in Brand24 analizinden aldığı skorlar ise şöyle:

Tim Ferriss Skor

4. Neil Patel

Neil Patel
Neil Patel

Neil, Crazy Egg, Hello Bar ve KISSmetrics‘in kurucularından. (Ubersuggest‘i birçoğumuz zaten biliyoruzdur) Amazon, NBC, GM, HP ve Viacom gibi şirketler Neil ile çalışıyor. Wall Street Journal ona Web’te kendisinden en çok etkilenen kişi adını verdi. Neil, dünyadaki en parlak 100 şirketten birini kurmasıyla da anılıyor.

Patel’in Brand24 analizinden aldığı skorlar ise şöyle:

Neil Patel Skor

5. Guy Kawasaki

Guy Kawasaki

Guy, Canva‘nın tepe yöneticisi ve 13 tane çok satan kitabın yazarıdır. İlk kitabı 1987’de yazdığı The Macintosh Way ve son kitapları da The Art of the Start 2.0 and The Art of Social Media’dır. Mercedes Benz ABD’daki marka elçisidir. Apple’ın eski yöneticilerinden olan Guy, inovasyon, girişimcilik, sosyal medya ve pazarlama konularında uzman bir isim.

Kawasaki’nin Brand24 analizinden aldığı skorlar şöyle:

Guy Kawasaki Skor

Evet, Dünyanın En İyi 100 Dijital Pazarlamacısı listesinin zirvesini bu isimler paylaşıyor. Listenin tamamına şuradan ulaşabilirsiniz: Top 100 Digital Marketers 2018

Cengizhan SALİH
Konvansiyonel ve dijital medya kampanyalarının planlanması ve icra edilmesi üzerine çalışan ve https://dijilopedi.com'un kurucularından olan Cengizhan SALİH, dijital pazarlama özelinde SEO, AdWords, PPC, Analytics ve Sosyal Medya Reklamları konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

2 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaş Gruplarına Göre Sosyal Medya Tercihleri

Türkiye’de dijital dünya ve sosyal medya istatistikleri ile ilgili her alanda bilgi bulmanız işten bile değil! Ancak size aktarmak istediğim bu çalışmada hedef kitle...

2018 Dijital Pazarlama Trendleri

2018 Dijital Pazarlama Trendleri 2018 yılı da dijital pazarlama alanı için birçok yenileri içeriyor. Dijital pazarlama trendleri süratle evriliyor. Öyle ki bu değişiklikler bazı firmaları zirveye taşırken, bazılarını dibe...

En Etkili Video Pazarlama Yöntemleri

En Etkili Video Pazarlama Yöntemleri Teknolojinin büyük bir hızla gelişmesi ve İnternetin hızının artması ile birlikte video izleme oranları oldukça artmış durumda. Günümüzde internet araçlarını...

Google Adwords (Ads) İçin Doğru ve En İyi Anahtar Kelimeleri Seçme

Adwords İçin Doğru ve En İyi Anahtar Kelimeleri Seçme Bir dijital pazarlama uzmanı veya adayı iseniz bilmeniz gereken en önemli konulardan birisi Google Adwords için doğru...

Google Adwords (Ads) Çalışma Mantığını Anlamak

Google Adwords'ün (Ads) Çalışma Mantığı Şirketi olan insanlar biraz para kazanmaya başlar başlamaz, hemen farklı alanda yatırım yapma hakkında konuşmaya başlarlar. Tamamen yanlış bir tutum olduğu...

BU HAFTA