Çarşamba, Aralık 4, 2019
Ana Sayfa Pazarlama Dijital Pazarlama Dünyanın En İyi 5 Dijital Pazarlama Uzmanı - 2018 Brand24 Analizi

Dünyanın En İyi 5 Dijital Pazarlama Uzmanı – 2018 Brand24 Analizi

Brand24, 7 aylık bir süre boyunca, 2.8 milyondan fazla mention'a ve 14 milyondan fazla etkileşime dayanarak dünya'nın en iyi dijital pazarlamacılarını listelemek için bir analiz yaptı.

Dünyanın En İyi 5 Dijital Pazarlama Uzmanı

Brand24, 7 aylık bir süre boyunca, 2.8 milyondan fazla mention‘a ve 14 milyondan fazla etkileşime dayanarak dünya’nın en iyi dijital pazarlama uzmanlarını listelemek için bir analiz yaptı. Bu analizde kullanılan metrikler şöyle:

  • Sosyal medya metrikleri dahil edilmeden en iyi 20 dijital pazarlamacı
  • Sosyal medya metrikleri dahil edilerek ilk 20 dijital pazarlamacı
  • Diğer dijital pazarlamacılar tarafından da en çok konuşan en iyi dijital pazarlamacılar
  • En çok ilgi çeken dijital pazarlamacılar

Bu metriklerin ışında Dünyanın En İyi 100 Dijital Pazarlamacısının listelendiği raporda, zirvenin sahibi ilk 5 kişi şöyle:

1. Gary Vaynerchuk

Gary Vaynerchuk

Sıralamada ilk sırayı alan isim Gary Vaynerchuk. Gary iş dünyasına ailesiyle atıldı ve sadece 5 yıl içinde aile şirketinin gelirini 3 milyon dolardan 60 milyon dolara taşıdı. Artık dijital ajans VaynerMedia’yı işletiyor. Aynı zamanda kendisi Facebook, Twitter, Tumblr, Uber ve Birchbox gibi şirketlere yatırım yapan üretken bir melek yatırımcı ve girişimci.

Gary’in Brand24 analizinden aldığı skorlar ise şöyle:

Gary Vaynerchuk Skoru

2. Seth Godin

Seth Godin
Seth Godin

Seth Godin çok tanınmış bir isim. Godin, 35’den fazla dile çevrilmiş 18 uluslararası bestseleri olan popüler bir yazarıdır. Pazarlama gurumuz Post-Sanayi Devrimi, fikirlerin yayılma biçimi, pazarlama, işten ayrılma, liderlik gibi konular üzerinde kitapla yazıyor. Linchpin, Tribes, Dip ve Mor İnek başlıca eserleri.

Godin’in Brand24 analizinden aldığı skorlar ise şöyle:

Seth Godin Skor

3. Tim Ferriss

Tim Ferriss

Tim, Uber, Facebook ve Shopify için erken aşamada bir teknoloji yatırımcısı ve danışmanıdır. The 4-Hour Workweek, Tribe of Mentors dahil olmak üzere NYT ve Wall Street Journal’ın en çok satan kitaplarının yazarı olan Tim, podcast’i olan The Tim Ferriss Show‘un yaygın etkisinden dolayı “Oprah of audio” diye de anılıyor.

Tim’in Brand24 analizinden aldığı skorlar ise şöyle:

Tim Ferriss Skor

4. Neil Patel

Neil Patel
Neil Patel

Neil, Crazy Egg, Hello Bar ve KISSmetrics‘in kurucularından. (Ubersuggest‘i birçoğumuz zaten biliyoruzdur) Amazon, NBC, GM, HP ve Viacom gibi şirketler Neil ile çalışıyor. Wall Street Journal ona Web’te kendisinden en çok etkilenen kişi adını verdi. Neil, dünyadaki en parlak 100 şirketten birini kurmasıyla da anılıyor.

Patel’in Brand24 analizinden aldığı skorlar ise şöyle:

Neil Patel Skor

5. Guy Kawasaki

Guy Kawasaki

Guy, Canva‘nın tepe yöneticisi ve 13 tane çok satan kitabın yazarıdır. İlk kitabı 1987’de yazdığı The Macintosh Way ve son kitapları da The Art of the Start 2.0 and The Art of Social Media’dır. Mercedes Benz ABD’daki marka elçisidir. Apple’ın eski yöneticilerinden olan Guy, inovasyon, girişimcilik, sosyal medya ve pazarlama konularında uzman bir isim.

Kawasaki’nin Brand24 analizinden aldığı skorlar şöyle:

Guy Kawasaki Skor

Evet, Dünyanın En İyi 100 Dijital Pazarlamacısı listesinin zirvesini bu isimler paylaşıyor. Listenin tamamına şuradan ulaşabilirsiniz: Top 100 Digital Marketers 2018

Cengizhan SALİH
Konvansiyonel ve dijital medya kampanyalarının planlanması ve icra edilmesi üzerine çalışan ve https://dijilopedi.com'un kurucularından olan Cengizhan SALİH, dijital pazarlama özelinde SEO, AdWords, PPC, Analytics ve Sosyal Medya Reklamları konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

2 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Web Site Trafiği Öğrenme Yöntemi – 3 Alternatif

WEB SİTE TRAFİĞİ ÖĞRENME YÖNTEMLERİ Dijital pazarlamada gerek kendi web siteniz gerek rakip sitelerin aldığı trafiği görmek için üç farklı web sitesi trafik sorgulama yöntemini...

Arama Motoru Pazarlamasının Önemi ve Faydaları

Arama Motoru Pazarlamasının Önemi ve Faydaları 1. Arama Motoru Pazarlaması (SEM) Nedir? Arama motorları, aradıklarımızı en hızlı ve kolay yoldan bulmamızı sağlayan araçlardır. Bir arama yaptığınızda...

5 Muhteşem Rakip Analizi Aracı

SEO ve Dijital Pazarlama Rakip Firma Analizi Araçları Rakipleriniz hangi anahtar kelimeleri hedefliyor? Rakipleriniz hangi sitelerden backlink almış ve içeriklerini tanıtmak için hangi platformları kullanıyorlar? Gerçekte sizin hedef...

Dijital Pazarlama ve Renk Psikolojisi

Dijital Pazarlama ve Renk Psikolojisi Renk psikolojisi ve algısı, dijital pazarlamanın en ilginç ve en tartışmalı alanlarından biridir. Sorun her zaman analizin derinliği olmuştur. Renklerin insanlar üzerindeki...

Google AdWords (Ads) Video Reklam Optimizasyonu

Google AdWords (Ads) Video Reklam Optimizasyonu Video reklamlar potansiyel müşterilerle iletişim kurmak için etkili bir yoldur. Video reklam yayınlamadan önce şu iki hususa dikkat etmeniz gerekli:...

BU HAFTA