Aralık Ayının Sosyal Medya Liderleri Listesi

0
Aralık Ayının Sosyal Medya Liderleri Listesi

SocialBrands’in markaların sosyal medya performanslarını analiz ettiği sosyal medya marka endeksi Ocak ayı listesi yayınlandı.

2018 yılının Aralık ayında yapılan analiz sonucunda Top100 içerisinde sosyal medyanın en başarılı ilk 10 markası;

Aralık ayı Sosyal medyanın en başarılı 10 markası
Aralık ayı Sosyal medyanın en başarılı 10 markası

Listede ilk sırada Madame Coco yer alıyor. Ziraat Bankası ve Türk Hava Yolları en başarılı ilk üç markadan diğer ikisi…

SocialBrands Ocak ayı listesini hazırlarken 34 bin 712 hesabın 1 milyon 661 bin 827 iletisini analiz ederek raporu yayımladı.

ocak ayı listesi veri tablosu
ocak ayı listesi veri tablosu

Lider konumunda olan Madame Coco, sosyal medya üzerinden takipçileri ile düzenlediği ödüllü yarışmalarla dikkatleri çekmişti.

Ziraat Bankası, kuruluşunun 155. yılı için hazırladığı “Yeşilçam” reklam filmi ile sosyal medya kullanıcılarının büyük beğenisini topladı. Ki ilgili video günlerce sosyal medyanın gündeminde kalmıştı ve çok beğenilmişti.

Aralık ayı boyunca gösterdiği etkili performans ile Türk Hava Yolları üçüncü sırada yerini aldı.

Toplam 1 milyon 661 bin 827 sosyal medya iletisi ve 986 milyondan fazla kullanıcı etkileşimini analiz eden SocialBrands raporuna göre Aralık ayında ilk 10’da yer alan diğer markalar sırasıyla Zen Pırlanta, İnci Akü, Ford Türkiye, FLO, English Home, Enza Home ve Mercedes-Benz Türkiye oldu.

Yayınlanan raporda sosyal medyanın en başarılı ilk 100 markasının yanı sıra Facebook, Twitter ve Instagram özelinde de en başarılı markaların sıralaması bulunuyor.

Facebook özelinde 3927 sayfa içerisinde en başarılı ilk 10 marka;

Facebook'ta En İyi Performans Gösteren İlk 10 Marka
Facebook’ta En İyi Performans Gösteren İlk 10 Marka

Facebook üzerinde en iyi performans gösteren markaların sıralamasında ilk sırada yine Madame Coco… Aralık ayında ilk 10’da yer alan diğer markalar sırasıyla Zen Pırlanta, Honda Türkiye, Ziraat Bankası, İnci Akü, Wolkswagen, Enza Home, Peugeot, BonaCibo Cat  Dog Food ve Canbebe…

Twitter özelinde 2053 hesap içerisinde en başarılı ilk 10 marka;

Twitter'da En İyi Performans Gösteren İlk 10 Marka
Twitter’da En İyi Performans Gösteren İlk 10 Marka

Instagram özelinde 4091 hesap içerisinde en başarılı ilk 10 marka;

Instagram'da En İyi Performans Gösteren İlk 10 Marka
Instagram’da En İyi Performans Gösteren İlk 10 Marka

Başarılı sosyal medya yönetimi konusunda diğer marka yöneticilerine örnek olması açısından bu listenin oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. İlgili markaların sosyal medya yönetim modellerini kendi sosyal medya yönetim stratejinize ekleyerek başarıyı yakalayabilirsiniz… 🙂

PAYLAŞ
Önceki İçerikTürkiye İnternet Kullanım İstatistikleri
Sonraki İçerikTürkiye Twitter Kullanım İstatistikleri
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz