Amazon’un Türkiye’ye Giriş Tarihi Belli Oldu

Dünya E-ticaret devlerinden olan Amazon’un Türkiye'ye giriş tarihi belli oldu. Amazon Mart ayının sonlarına doğru ülkemizde test satışlarına başlayacağını duyurdu.

0
Amazonun türkiye'ye geliş tarihi belli oldu

Dünya E-ticaret devlerinden olan Amazon’un Türkiye’ye giriş tarihi belli oldu. Amazon Mart ayının sonlarına doğru ülkemizde test satışlarına başlayacağını duyurdu.

Gittigidiyor’un eBay tarafından satın almasından sonra Amazon’un da Türkiye pazarına bir hamle yapması bekleniyordu. Lüksemburg merkezli olan Amazon Europe Core Sarl’ye bağlı olarak faaliyet gösteren Amazon Turkey Services’in  Türkiye’de üretici konumunda olan kişi ve kurumlarla irtibata geçtiği öğrenildi.

Türkiye pazarına girmeden önce komisyon oranlarından tutun da ürün yelpazesine kadar pazar araştırması yapan Amazon, büyük tedarikçilerle de bir araya geldi.

Amazon’un en çok önemsediği konu ise komisyon konusu oldu. Komisyon oranlarının ortalama %15’lerde olduğu sektöre Amazon’un ortalama olarak %10 komisyon ile gireceği beklentiler arasında.

amazon türkiyeye geliyor

Amazon Türkiye Piyasasına Kendi Adı İle Girecek

Genellikle pazarına girdiği ülkelerin en çok tercih edilen E-Ticaret sitesini satın almakla ünlü olan Amazon‘un hepsiburada sitesini satın alacağı iddia edilmiş ancak bu iddialar yalanlanmıştı.

Yapılan açıklamalardan anlaşılacağı üzere Amazon, amazon.com.tr domaini ile hizmet verecek.

Amazon’un Türkiye’ye girişi Mart ayın sonunda büyük tanıtımla olması yine beklentiler arasında ve ayrıca Lüksemburg ekibinin önümüzdeki hafta Türkiye’ye gelerek büyük firmalarla görüşmeler gerçekleştirmesi bekleniyor.

Amazon Türkiye Pazarına Geliyor
Amazon Türkiye Pazarına Geliyor

Amazon’un Kendi Kargo Firması Var

Amazon satış sonrası ürün teslimatları için kendi kargo şirketini kuruyor. Shipping with Amazon ismini alması beklenen kargo şirketi ilk aşamada Amazon müşterilerine daha avantajlı fiyatlarla kargo seçeneği sunacak. Bu nokta oldukça önemli çünkü hem satışlar, komisyon ve kargo ücretlerinden kazanç elde edecek olan dünya devi rakiplerini oldukça zora sokacak gibi gözüküyor.

Amazon’un ilerleyen dönemlerde Shipping with Amazon’u tüm kargo işlemlerine açması bekleniyor. Böylece Shipping with Amazon, UPS veya FedEx gibi dünya çapında dev bir kargo şirketine dönüştürülecek.

BENZER:  Google'ın Elde Ettiği Gelirler 100 Milyar Doların Üzerine Çıktı
PAYLAŞ
Önceki İçerik6 Çok Kullanışlı Google Analytics SEO Raporu – Resimli Anlatım
Sonraki İçerikKuruluşundan Bugüne Google İstatistikleri
Sosyal medya yönetimi üzerine çalışan ve Dijital pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Dijilopedi'nin kurucularından olan Halil BAYRAK, SEO, AdWords, Analytics ve Sosyal Medya Yönetimi konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz