Pazar, Şubat 23, 2020
Ana Sayfa Dijital Araçlar Google Ads AdWords Express Nedir? - Nasıl Kullanılır? - Video Anlatım

AdWords Express Nedir? – Nasıl Kullanılır? – Video Anlatım

Google Adwords Express basit bir şekilde, uzmanlık gerektirmeden firmaların Google'da reklam verebilmelerini sağlamak için tasarlanmış bir reklamcılık ürünüdür. Bu yazımızda size AdWords Express Nedir, Nasıl Kullanılır, AdWords Express ile AdWords Arasındaki Farklar Nelerdir? anlatmaya çalışacağız.

AdWords Express Nedir? – Nasıl Kullanılır?

Google Adwords Express, adwords’teki yüksek teknik bilgi ve nispeten karışık panele gerek kalmadan, basit bir şekilde firmaların Google’da reklam verebilmelerini sağlamak için tasarlanmış bir reklamcılık ürünü.

Normalde Google Adwords hesapları anahtar kelime seçimi, reklam yönetimi, takibi ve optimizasyonu gibi birçok iş yapmayı gerektirirken, Google Adwords Express, işletmeleri bu dertten kurtarıyor ve çok basit adımlarla, 3  basit adımda reklam verebilmenizi sağlıyor. Zaten ismi de buradan geliyordur: Adwords Express 🙂

Google Adwords Express

AdWords Express Nasıl Kullanılır?

Küçük işletmeler için büyük bir fırsat olarak gördüğüm Adwords Express’in kullanımı oldukça basit! Reklam vermek ancak 15-20 dk’nızı alacaktır. Reklamınızın hedef kitlesini belirleyin, reklamınızı yazın, bütçenizi ve ürün/hizmetinizi belirleyin. Sonrasında iş otomatik pilota bağlanıyor ve Adwords Express reklamlarınızı otomatik yönetiyor.

Müşteriler, Google’da ürün veya hizmetlerinizi aradıklarında reklamınız arama sonuçlarında ve Google Haritalar‘da gösteriliyor. Reklamınıza işletmenizin adresini ve telefon numarasını ekleyebilirsiniz. Adwords’teki gibi bütçenizi kendiniz belirliyorsunuz ve sadece reklamınıza tıkladığında ücret ödüyorsunuz.

AdWords Express ile AdWords Arasındaki Fark Nedir?

  1. AdWords Express, daha çok küçük işletmeler ve ilk kez reklam verenler için tasarlanmış, tamamen otomatik bir reklamcılık çözümüdür. Adwords ise daha fazla özellik,rapor, araç ve reklam kampanyaları üzerinde güçlü kontrol ve yönetim isteyen işletmeler için tasarlanmıştır.
  2. AdWords Express farklı türlerde sizin yerinize reklam oluşturur ve sürekli optimize eder. Adwords’te ise siz kendi anahtar kelimelerinizi seçmek, reklam çeşidi ve birden fazla reklam metni yazmak ve reklamlarınızı kendiniz optimize etmek zorundasınız.
  3. AdWords Express için Dijital Pazarlama Uzmanı olmanıza veya çalıştırmanıza gerek yoktur ama Adwords’te başarı uzmanlaştıkça artar.

Fakat şunu hemen ifade edelim ki bu avantajlar ancak küçük işletmeler ve pazarlama ekibi olmayanlar için avantajdır. Yoksa Adwords Express’ten elde edilecek kar ve başarı, elbette Adwords’e denk olamayacaktır.

AdWords Express’i Kullanabilmek İçin Bir Web Sitesi  Sahibi Olmak Gerekiyor mu?

Cevap hayır, gerekmiyor. Web siteniz olmasa bile Google Benim İşletmem ile  hızlıca 5-10 dakikada bir işletme sayfası oluşturabilir ve müşterilerinizin sizin işletme tanıtım sayfanızı görmesini sağlayabilirsiniz.

Google Benim İşletmem

AdWords Express’e nasıl kaydolabilirim?

AdWords Express adresinden kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Görüşlerinizi bizden esirgemeyin.

Başarılar dilerim.

Cengizhan SALİH
Konvansiyonel ve dijital medya kampanyalarının planlanması ve icra edilmesi üzerine çalışan ve https://dijilopedi.com'un kurucularından olan Cengizhan SALİH, dijital pazarlama özelinde SEO, AdWords, PPC, Analytics ve Sosyal Medya Reklamları konularında çalışmalar yürütmektedir. "Dijital Araçlar"ı kullanım bilgisinin yanında, "İstatistik" ve "Pazarlama" bilgisini de kullanarak, dijital pazarlama dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamaktadır.

Cevap Ver

Lütfen buraya görünüşünüzü giriniz.
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müşteri Sadakati Nasıl Elde Edilir?

Etkili ve başarılı bir dijital pazarlama stratejisi belirleyip uygulamaya aldınız diyelim. Hedefleriniz doğrultusunda gerekli çalışmaları yaptınız ve başarılı bir kampanya yönetimi sonrasında neye odaklanmanız...

Dijital Pazarlamanın Temel Taşı: Hedef Kitle Belirleme

Dijital Pazarlamanın Temel Taşı: Hedef Kitle Belirleme Bir firma için dijital pazarlama açısından en kritik konulardan birisi de hedef kitle belirlemektir. Genellikle “hedef kitleniz kim”...

Dijital Reklam Harcamaları İlk Çeyrekte Rekor Kırdı

Dijital Reklam Harcamaları İlk Çeyrekte Rekor Kırdı IAB tarafından hazırlanan İnternet Reklam Yatırımları Raporu'nun yayınlanması ile birlikte 2018 yılının ilk çeyreğinde dijital reklam harcamalarının nasıl...

Kaliteli İçerik Oluşturmak için 7 Ücretsiz Araç

Kaliteli İçerik Oluşturma Araçları Bildiğiniz gibi içerik, bir web sitesi için damardaki kan gibi önemlidir. Kaliteli ve özgün içerik web sitesine can verir, kalite katar. Esasında bloğunuzun...

3 Adımda Google Adwords’te (Ads) Kampanya Oluşturma – Resimli Anlatım

Google Adwords'te (Ads) Kampanya Oluşturma Dijital pazarlama artık vazgeçilmez uzmanlık alanlarından birisi haline gelmeye başlıyor. Büyümek ve rekabet gücünüzü sürdürebilmek için her gün yüz binlerce hatta...

BU HAFTA